امکان جدید در گوگل: استفاده از چند اکانت در یک مرورگر

اردیبهشت ۴, ۱۳۹۱
امکان جدید در گوگل: استفاده از چند اکانت در یک مرورگر

اگر چند اکانت در گوگل داشته باشید حتما می دانید که استفاده از همه اکانتهای گوگل در یک مرورگر امکان پذیر نیست. البته بهتر است بگویم امکان پذیر نبود. برای استفاده همزمان از اکانتهای جی میل باید از چند مرورگر مختلف استفاده می کردید یا با ترفندی که در مقاله “اجرای همزمان چند فایرفاکس با تنظیمات مختلف: مقدمه ای بر پروفایلهای فایرفاکس ” توضیح دادم چند پروفایل مختلف در فایرفاکس ساخته و در هر کدام از یک اکانت استفاده کنید.

امکان جدید در گوگل: استفاده از چند اکانت در یک مرورگر

این روشها هر کدام مشکلات خاصی را ایجاد می کند و به همین دلیل گوگل تصمیم گرفته این امکان را به مجموعه امکانات گوگل اضافه کند. از این پس می توانید در یک مرورگر از چندین اکانت مختلف گوگل استفاده کنید. به صفحه مدیریت یکی از اکانتهای خود بروید. گزینه ای را با عنوان Multiple sign-in را خواهید دید (این گزینه به مرور برای همه در دسترس قرار خواهد گرفت). بر روی change کلیک کنید. در صفحه ظاهر شده گزینه on را انتخاب کنید. حالا گزینه ها را باید انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه های گوگل مطمئن می شود که شما متوجه نکات زیر هستید:

۱٫ اکانتی که هم اکنون از آن استفاده می کنید به عنوان اکانت اصلی شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در بالای صفحات گوگل یا پایین بیشتر صفحات موبایل دیده خواهد شود. همیشه از اینکه در حال استفاده از اکانت مورد نظر خود هستید اطمینان حاصل کنید.

۲٫ تمام محصولات گوگل از این امکان پشتیبانی نمی کنند لذا ممکن است اکانت شما به صورت خودکار تغییر کند.

۳٫ محصولات گوگل بجز calendar,code,gmail,reader و sites از این امکان پشتیبانی نمی کنند. این محصولات از اکانتی که هم اکنون با آن وارد گوگل شده اید استفاده خواهند کرد.

۴٫ حالتهای آفلاین در gmail و calendar غیر فعال خواهند شد. تمام ایمیلهای فرستاده نشده را ممکن است از دست بدهید.

پس از انتخاب این گزینه های و کلیک بر روی save changes امکان استفاده از چندین اکانت گوگل در یک مرورگر را خواهید داشت.

iClub

Tags:

ارسال نظر