برای راه اندازی یک سایت چقدر باید هزینه کنیم؟

بهمن ۷, ۱۳۸۹

بسیاری از شرکت ها، موسسات و افراد می خواهند حضوری الکترونیکی بر روی اینترنت داشته باشند تا از این طریق محصول یا خدمات خود را بازاریابی کنند و بفروش برسانند. همه آنها می خواهند بدانند که این کار چقدر برایشان هزینه دارد. نویسنده قصد دارد در این مقاله نگاهی اجمالی داشته باشد به فهرستی از مهمترین هزینه ها.

آنچه مسلم است این است که ورود به گرداب گسترده گیتی از همان لحظه و ثانیه اول خرج دارد و اجازه دهید یک بار دیگر برای شما بگویم که منظور من از گرداب گسترده گیتی صرفاً اینترنت یا وب گسترده نیست. شما از همان زمانی که از تلفن های سلولی خودتان استفاده کردید، از همان زمانی که برای دریافت تصاویر تلویزیون های ماهواره ای، آنتن و دستگاه Setup Box رسیور خودتان را خریداری و نصب کردید، از همان زمانی که کامپیوتری خریدید و برایش نرم افزار های مختلفی نصب کردید، از همان زمان، وارد گرداب شده اید و همه ی شما بخوبی می دانید که از همان زمان بایستی خرج می کردید. پرداخت پول به فروشنده تنها بخشی از این پروسه ورود به گرداب گسترده گیتی است. زمان پارامتر دیگری است که باید برای یادگیری و آموختن مداوم و تمرین و در عین حال به سرعت آموخته ها را به افرادی که بیرون از گرداب هستند – برای بقای خود و دیگران – آموزش دادن صرف شود.

فن آوری اطلاعات و ارتباطات صرفاً برخورداری از تجهیزات و استفاده از آنها نیست. بسیاری از مردم فکر می کنند که با داشتن یک کامپیوتر (رومیزی یا همراه) و یک مودم و خط تلفن، یک تلفن (رومیزی یا همراه) و تجهیزات و نرم افزار های لازم و غیره به استفاده از آخرین فن آوری های اطلاعات دست یافته اند که چنین نیست. داشتن این تجهیزات و نرم افزار ها و حتی اتصال به اینترنت و یا داشتن یک سایت وب بر روی شبکه جهانی به معنای دستیابی به فن آوری اطلاعات نیست. واقعیت این است که در قرن حاضر، تنها چیزی حدود ۱۰ درصد از نوع بشر توانسته است به فن آوری اطلاعات به معنای واقعی دست یابد. دستیابی و استفاده واقعی از آخرین و مدرن ترین فن آوری ها چه در زمینه اطلاعات و چه در رابطه با ارتباطات بایستی موجب افزایش بهره وری در سازمان یا شرکت مورد نظر و پرسنل مرتبط با آن شود. فن آوریهای مدرن و انتخاب بهترین آنها در رابطه با اطلاعات و ارتباطات بایستی ارتباطات درون و برون سازمانی را سهل تر و سریعتر کند. اخبار و رویداد ها را به موقع برساند و تحویل دهد و باعث انقلابی در محیط های کاری و حتی در خانه ها و در کانون های خانواده شود.

مسلماً برای راه اندازی یک سایت وب بایستی خرج کرد و هزینه هایی را پرداخت. این روزها، کمتر کسی برای شما کاری را به رایگان انجام می دهد و تسهیلاتی را به رایگان در اختیارتان قرار می دهد، اگر هم بدهد مطمئن باشید که در مقابل انجام آن از شما انتظار دارد که به همان میزان لطفی در حقش بکنید: حمایت مادی یا معنوی.

نویسنده : تابان خواجه نصیری

Tags: , ,

ارسال نظر