تبلیغات کلیکی (pay per click)

دی ۱۴, ۱۳۸۹

تبلیغات کلیکی (ppc) از جمله اصطلاحاتی است که همیشه آن را همراه با کلیدواژه شنیده اید، به طوری که ممکن است فکر کنید این دوقلوهای جدانشدنی هستند. ولی در واقع این طور نیست. کلیدواژه و ppc در یک مسیر گام بر می دارند، ولی ممکن است کلیدواژه هایی بدون ppc هم داشته باشیم.

صدها نوع سرویس تبلیعات کلیکی وجود دارد که هم سان ساخته نشده اند. بعضی از این سرویس ها مستقیم روی رتبه بندی کار می کنند، و برخی دیگر در مورد رتبه بندی متنی هستند. بنابراین یک دسته بندی برای تبلیعات کلیکی وجود دارد.

هدف اصلی تبلیعات کلیکی (ppc) کشاندن ترافیک به سایت است.

شما به چیزی بیشتر از یک بازدید خام توسط کاربر نیاز دارید. آنچه که مهم تر است، تولید ترافیکی است که برای رسیدن به اهداف تان تنظیم کرده اید. برای رسیدن به این اهداف، ما با داشتن تجربه کار با تکنیک ها، کلیدواژه ها و حتی سرویس های متفاوت تبلیغات کلیکی (ppc) متفاوت، در کنار شما خواهیم بود.

تجارت تبلیغات کلیکی به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه برای کلیدواژه یا اصطلاح مورد نظرتان، موقعیتی را در موتور جستجو به دست آورید. تبلیغات کلیکی دو نوع دارد:

در نوع اول برای کسب یک رتبه واقعی، قیمتی پرداخت می کنید. گاهی اوقات هر چه بیشتر بپردازید رتبه سایت تان بالاتر خواهد رفت.

ولی نوع دوم آن در مسیر تبلیغات گام بر می دارد. این مدل، قیمت گذاری روی کلیدواژه ها و اصطلاحاتی است که در تبلیغات متنی ظاهر می شوند.

گوگل از بزرگترین تولیدکنندگان این سرویس ها می باشد.

Google AdWords یکی از کمپانی های تبلیغات کلیکی موجود است که احتمالاً نام آن را بیش از شرکت های دیگر که در این زمینه فعالیت دارند شنیده اید. AdWords یکی از برترین برنامه های بازاریابی موتورهای جستجو و Google نیز یکی از بزرگترین سرویس دهندگان جستجو و بسیاری از سرویس های آنلاین دیگر است.

Tags: , , , ,

ارسال نظر