رابط کاربری جدید گوگل پلاس

فروردین ۲۳, ۱۳۹۱
رابط کاربری جدید گوگل پلاس

با ایجاد ویژگی‌های ظاهری مختلف
گوگل پلاس رابط کاربری خود را تغییر داد…

رابط کاربری جدید گوگل پلاس

از زمان راه‌اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس، بارها شاهد اعمال تغییراتی مختلف در بخش‌های این سرویس بودیم تا با توجه به بازخورد کاربران این شبکه، گوگل ظاهر و امکانات سرویسش را با ایده‌آل‌های موجود همگام کند. ساعاتی پیش، وبلاگ رسمی گوگل با انتشار تصاویر و ویدیوهایی، خبر از انجام تغییراتی وسیع در ظاهر شبکه اجتماعی خود را داد.

رابط کاربری جدید گوگل پلاس، نسبت به ظاهر قبلی، دسترسی‌پذیری بهتری دارد. یک نوار ناوبری عمودی، پایه اصلی ظاهر جدید را تشکیل می‌دهد که از طریق آن می‌توانید اقدام به مرتب‌سازی یا حذف و اضافه اپ‌ها بپردازید.

دو صفحه جدید به بخش ناوبری کنار صفحه اضافه شده‌اند که یکی از آن‌ها، صفحه Hangouts و دیگری Explore نام دارند. از طریق بخش Hangouts می‌توانید دعوت‌هایی از طرف کاربرانی که آن‌ها را به حلقه‌های خود اضافه کرده‌اید را مشاهده کنید و در بخش Explore نیز، اتفاقات داغ گذشته را به کمک دوستان موجود در حلقه خود مرور نمایید.

در طرح جدید قادر خواهید بود تا لیستی از حلقه‌های خود را در بالای صفحه ببینید. همچنین نوار جستجو نسبت به طرح قبلی، عریض‌تر شده و بخش چت نیز به قسمت راست صفحه منتقل شده است.

اما یکی دیگر از تغییرات اعمال شده در طرح جدید گوگل پلاس، صفحه پروفایل کاربران است که از این پس، تصاویر بزرگ‌تری را در خود جای می‌دهد و یک عکس زمینه نیز در پشت تصویر پروفایل افراد قابل مشاهده است. شاید به همین دلیل بد نباشد که حالا نسبت به تغییر و مرتب‌سازی حساب گوگل پلاس خود اقدام نمایید.

گوگل پلاس در حال حاضر بیش از ۱۷۰ میلیون کاربر دارد که حدود ۹۰ میلیون نفر از آن‌ها طی دو ماه گذشته عضو این سرویس شده‌اند.

بر اساس اعلام گوگل، ظاهر جدید به‌مرور طی روزهای آینده برای همه کاربران این شبکه فعال خواهد شد.

منبع: وبلاگینا

Tags:

نظرات مسدود است.