پنج برنامه جایگزین فتوشاپ برای طراحی

آذر ۳۰, ۱۳۹۰
پنج برنامه جایگزین فتوشاپ برای طراحی

پنج برنامه جایگزین فتوشاپ برای طراحی

GIMP

(برنامه دستکاری تصاویر گنوGNU): این نرم افزار همهء امکاناتی که برای ویرایش کارهای گرافیکی و تصویری در طراحی سایت نیاز دارید را دارا میباشد تا در آثار خیره کنندهء شما ایجاد تنوع نماید. اگر هنوز به یاد ساختار منحصر به فرد فتوشاپ هستید، یکی دیگر از جایگزین های مشابه آن GIMPShop می باشد، که یک فرم از GIMP بوده و کاملاً شبیه فتوشاپ عمل می نماید.
از لحاظ ناوبری و حرکت تقریباً یک ابزار برجسته فتوشاپی است و اجازه می دهد تا به راحتی در دسترس و قابل استفاده باشد.
نه تنها با انواع سیستم های عامل سازگاری دارد، بلکه مهمتر از همه، یک برنامهء open source بوده و این بدان معنی است که به طور کامل برای داونلود رایگان می باشد.

Paint.net

این برنامه یک ویرایشگر عکس بر پایهء سیستم ویندوز است که برای کاربرانی که می خواهند کارهای سادهء گرافیکی و ویرایش انجام دهند بسیار ایده آل می باشد. این جایگزین از تمامی این جایگزین های فتوشاپ ذکر شده در این مقاله ساده تر و کاملاً basic می باشد؛ فقط به این دلیل که همان امکانات پر آب و تاب که در برنامه های مشابه وجود دارد را نداشته و به هیچ عنوان کمتر از آنها کارایی نداشته و به همان اندازه کارآمد می باشد.
این برنامه دارای ویژگی های متنوع و ساده، کاربرپسند بوده و برای عکاسانی که ترجیح می دهند بیشتر بر روی گرفتن عکس تمرکز نمایند تا ویرایش آن، مناسب می باشد. همچنین open source بوده و به صورت رایگان می توان آن را داونلود نمود.

Splashup

در برنامه های ویرایش عکس که بر پایه و اساس مرورگر ها می باشند(Browser based) داونلود ضروری نمی باشد و به راحتی می توانید طبق راهنمای وب سایت عمل نمایید. ظاهر ساده و ظریف این برنامه باعث مباهات کاربر شده و دارای ابزارهای محبوب زیادی می باشد. همچنین دارای برنامه های کاربردی در دسترسی برای انجام کارهای گرافیکی و تصویری در طراحی سایت می باشد. در عین حال بسیاری از امکانات ارائه شده پیشرفته می باشد. آرشیو splashup یک جایگزین بزرگی است که به شما اجازه می دهد تا کار شما بدون ایجاد مشکل هنگام جستجوی ابزار در برنامه انجام شود.
مهمتر و بهتر از همه، هر دو نسخهء این برنامه به شما این اجازه را خواهد داد که تصویر کامل شده و تنظیم شده را بدون هیچ دردسری در وب سایت به اشتراک بگذارید؛ وب سایت هایی مانند flicker-facebook-picasa و…

Fotoflexer

یکی دیگر از جایگزین های فتوشاپ است که از طریق مرورگر ها به اجرا در می آید. این برنامه راه حل مناسبی برای تغییر و ویرایش کوچک عکس قبل از ارسال آن به flicker و facebook می باشد.با این حال بر خلاف Splashup ، این برنامه بسیار ساختار ساده ای دارد. در حالی که بسیاری از برنامه هایی که شما در انجام کار در کارهای گرافیکی طراحی وب سایت لازم دارید را به شما ارائه می کند اما آن را به عنوان جایگزین کامل برای فتوشاپ در نظر نگیرید. در عوض می توان به عنوان یک ابزار اضافی با کاربری بسیار راحت آن را در نظر داشت.

Photoline

این برنامه منحصراً در لیست برنامه های ویرایشی Mac وجود دارد که به شما ویژگی های طراحی زیادی برای ویرایش عکس و تنظیم تصاویر برای کارهای گرافیکی طراحی سایت ارائه می نماید. البته این برنامه ظاهر زیبا و خیره کننده ای ندارد؛ در عین حال به اندازه کافی کاربر پسند بوده وکارها را آسان می نماید. شاید باور نکنید که این برنامه در حال حاضر خیلی شناخته شده هم نیست و اما قطعاً برنامه ای است که باید برای انجام کارها به صورت ساده و به عنوان یک ویرایشگر تصاویر قابل اعتماد، آنرا در خاطر داشته باشید. این برنامه مجهز به ابزاری است که می توانید به صورت تفکیکی بر روی هر عکس کار کوچکی انجام دهید، پس به سراغش بروید و کارتان را شروع کنید!

Tags:

ارسال نظر