چگونه وبسایت خودتان را متحول کنید و روح تازه ای ببخشید ؟

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶
چگونه وبسایت خودتان را متحول کنید و روح تازه ای ببخشید ؟

اگر تا به حال با خودتان فکر کرده اید که دلیل موفقیت فلان سایت چه بوده است؟ چرا من نمیتونم به موفقیت آن وبسایت برسم و این که احساس میکنید وبسایت شما جایگاه حقیقی خودش را نیافته است، در این مطلب با ما باشید تا با هم روش هایی را برای احیای دوباره ی سایت شما بررسی کنیم .

وبسایتتان باید کاربران را جذب کند

وبسایت شما اولین چیزی ست که هر کاربر میبیند، پس اگر در همان نگاه اول نتوانید تاثیر خوبی در ذهن کاربر بگذارید، تعجبی ندارد که این اولین و آخرین بازدید او خواهد بود . به وبسایتتان همانند بیزنس واقعی تان نگاه کنید، به همان گونه که بیزنس شما باید برای مردم جذاب باشد و آن ها را به سمت شما سوق دهد، طراحی سایت و یا محتوای سایت نیز باید به گونه ای باشد که کاربران به آن جذب شوند .

احتمالا به اندازه کافی وبسایتتان را بروز نمیکنید

شاید شما یک وبسایت بزرگ داشته باشید، شاید هم ماهی یک بار مطلب جدیدی در سایت قرار دهید، این خوب است، اما برای رشد سایت اصلا کافی نیست! بر اساس یک تحقیق معتبر در HubSpot وبسایت هایی که بیش از ۱۶ مطلب در ماه منتشر میکنند، ۴٫۵ برابر بازدید بیشتری نسبت به سایت هایی دریافت میکنند که ۰ تا ۴ مطلب در ماه منتشر میکنند. برنامه انتشار مطالب در سایت شما باید دائمی و فشرده باشد، حتی اگر خودتان نمیتوانید به طور منظم در سایتتان فعالیت کنید، بهتر است کسی را برای انجام این کار استخدام کنید.

زمان کافی برای تبلیغ مطالب خود اختصاص دهید

دفعه ی بعدی که خواستید در مورد کمبود ترافیک سایتتان گله کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که آیا وقت کافی صرف تبلیغ و شناساندن سایت خود کرده اید ؟ فرض کنید شما ۸ ساعت وقت صرف نوشتن یک مطلب آموزشی به همراه تمام تصاویر و ویدئو ها کرده اید، باید حداقل ۱۶ ساعت وقت صرف کنید و با راه های مختلف به کاربران موجود در سطح وب اعلام کنید که هچنین مطلبی در سایت شما وجود دارد .

برای تبلیغ نیز راه های مختلفی وجود دارد، یکی از راه های موثر، جمع آوری ایمیل بازدید کنندگان سایت و اطلاع به آنها با انتشار هر نوشته ی جدید است، روش های دیگر نیز مانند تبلیغات در وبسایت هایی با موضوع مشترک و فعالیت در شبکه های اجتماعی است که در ادامه در این مورد نیز بحث خواهیم کرد.

موضوع وبسایتتان مفید نیست!

اگر وبسایت شما فقط در مورد شرکتتان است و این که چقد شرکت شما میتواند بزرگ باشد، طبیعی ست که اکثر کاربران معمولی به این موضوع اهمیت ندهند، اکثر آن ها به دنبال موضوع مفیدی هستند که به دردشان بخورد و ویژگی های شرکت شما برای آنها اهمیت ندارد. وبسایت شما علاوه بر موضوعاتی مانند معرفی شرکت شما، باید به سوالات اصلی کاربران جواب دهد و آنها را در سمت درستی راهنمای کند. هدف شما باید این باشد که به هر سوال ممکنی در ذهن کاربران پاسخ دهید.

به اندازه کافی در شبکه های اجتماعی فعال نیستید!

بهتر است نگران این نباشید که مردم را در شبکه های اجتماعی اذیت خواهید کرد، شما بهتر است و باید حاقل روزی چند پست در شبکه های اجتماعی قرار دهید، البته توجه داشته باشید که محتوای این پست ها یکسان نباشد. البته همیشه میتوانید از روی بازخورد های کاربران، تعداد لایک ها، تعداد کامنت ها و تعداد بازدیدهای هر پست، بفهمید که چند نوشته در روز، کاربران شما را آزار نخواهد داد.

تسلیم نشوید !

بسیاری از وبسایت های موفق، در ابتدای کار، هر چند مدت یک بار وبسایتشان را بروز میکردند. پس نا امید نشود و اگر میخواهید بازدیدکننده ی واقعی و زیاد داشته باشید، نیازمند تلاش مستمر بر روی سایت، نوشتن مطالب مفید برای کاربران و نه تنها برای موتورهای جستجو و تکرار این روند است. معمولا بعد از یک دوره ی ۶ ماهه تاثیر این کارها بر روی وبسایتتان را مشاهده خواهید کرد.

Tags: ,

ارسال نظر