۸ باور غلط در مورد فریلنسرها و کار فریلنسینگ

اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۱
۸ باور غلط در مورد فریلنسرها و کار فریلنسینگ

در ابتدا، تعریفی از فریلنسرها:
به طور خلاصه، تعریف ساده فریلنسینگ از این قرار است : کار کردن برای خودتان و بیشترین دلایل آن عبارتند از :

۱ – می توانید برای خودتان زمان بندی کنید و  به کار بپردازید.
۲ – می توانید در خانه کار کنید.
۳ – هیچ رئیسی بالای سر خود ندارید.

خوب این بهترین دلایل عملی برای یک فریلنسر است. فریلنسر شخصی است که معمولا برای کارفرمایان متعددی در طول یک دوره کار انجام می دهد. یک فریلنسر خدمات خود را به بالاترین پیشنهاد به فروش می رساند. فریلنسرها ممکن است به صورت نیمه وقت یا تمام وقت کار کنند. فریلنسرها اجازه دارند تا به روش دلخواه خود برای کارفرمایان کار کنند تا زمانی که کار انجام شود و رضایت مشتری برآورده شود.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

بسیاری از مردم با واژه فریلنسر آشنایی ندارند و نمی دانند فریلنسرها چگونه از وقت خود استفاده می کنند. باورهای غلط بسیاری نزد مشتریان در مورد فریلنسرها، کار فریلنسینگ، و یا تبدیل شدن به یک فریلنسر وجود دارد. من لیست کوتاهی از این باورها و واقعیت آنها را در این پست آورده ام.

باورغلط : یک فریلنسر هرگز در زمان اعلام شده، پروژه را تحویل نمی دهد.
” برای فریلنسرها هیچ رئیسی برای وادار کردن آنها به تحویل پروژه در زمان مقرر وجود ندارد ”

واقعیت: فریلنسرها در آنچه انجام می دهند، بسیار حرفه ای هستند. اگر آنها پروژه ها را در زمان مقرر انجام ندهند، پس چگونه می توانند پول خود را دریافت کنند؟ در واقع آنها خودشان به خودشان انگیزه می دهند.

باور غلط : فریلنسرها مهارت های اجتماعی ندارند.
” فریلنسرها در بیشتر روزها کار می کنند. من به راحتی قادر به صحبت کردن با آنها از طریق تلفن و یا رو در رو نیستم  ”

واقعیت: اگرچه فریلنسرها در یک محیط اداری شلوغ کار نمی کنند، اما برخی از آنها فضای اداری خود را با فریلنسرهای دیگر تقسیم کرده اند، به طوری که هر کدام خود به خود کار می کنند، اما در یک محیط خلاق با فریلنسرهای دیگر.

باور غلط : کار فریلنسینگ خطرناک است.
” کار فریلنسینگ خطرناک است. من به راحتی می توانم ورشکسته شوم ”

واقعیت: اگر به کار تمام وقت فریلنسینگ اعتماد ندارید، و در آینده نیاز به پول دارید، نباید کار فعلی و تمام وقت خود را ترک کنید. شما می توانید کار پاره وقت فریلنسینگ را همزمان با کار فعلی خود انجام دهید. بهتر است بین کار فریلنسینگ و شغل فعلی خود تعادل برقرار کنید.

باور غلط : فریلنسرها همیشه تحت فشار هستند.
“آیا حاضرم طراحی وب سایت خود را به دست کسی بسپارم که سرش بسیار شلوغ است و برای کار بر روی پروژه من وقت ندارد؟ ”

حقیقت: بله، فریلنسرها ممکن است کار / پروژه های زیادی در دست داشته باشند، اما باید به خاطر داشته باشید که این افراد حرفه ای هستند. آنها به راحتی می توانند بین پروژه های مختلف تعادل برقرار کنند، و همچنان زمانی برای فعالیت های اجتماعی داشته باشند.

باور غلط : آیا مطمئن هستید که این فریلنسر قابل اعتماد است؟
” من مطمئن نیستم که این پسر قابل اعتماد باشد. او برای شروع کار در زمان مشخصی بیدار نمی شود، و ممکن است من را فراموش کند  ”

حقیقت: بله، فریلنسرها می توانند در هر زمانی که دوست دارند از خواب بیدار شوند، اما آنها به خوبی می دانند چه زمانی باید پروژه  را تحویل دهند. و علاوه بر این، آنها می توانند بین حجم کار خود تعادل برقرار کنند، و هر زمان که برایشان مناسب بود به کار بپردازند. تا زمانی که پروژه در موعد مقرر انجام می شود، هیچ چیز نگران کننده ای برای آنان وجود ندارد.

باور غلط : فریلنسرها چگونه می توانند برای پروژه ها زمانبندی داشته باشند؟
“من وبلاگ یک فریلنسر را مطالعه کردم، و به نظر می رسد این فریلنسر همواره دور از کامپیوتر خود و در کنفرانس ها، مسافرت و غیره می باشد. اما با این حال هنوز می گوید که برای انجام کار در دسترس است. چگونه بفهمم که برای انجام پروژه من زمان کافی دارد؟  ”

حقیقت: به نظر شما چرا یک فرد حرفه ای که به کنفرانس ها و مسافرت های بسیاری می رود، می بایست به شما دروغ بگوید که برای انجام پروژه همیشه در دسترس است؟ اگر او هر پروژه ای را می پذیرد و زمان انجام آنها را ندارد، پس او آنجا که می بایست باشد، نیست.

باور غلط : فریلنسرها نتایج با کیفیت ارائه نمی دهند.
“من می ترسم که این فریلنسر در مقایسه با آنچه می گوید، در کار خود مهارت نداشته باشد. فکر نمی کنم او به من آن چیزی را بدهد که من می خواهم ”

واقعیت : فریلنسرها باید در آنچه انجام می دهند نهایت دقت شان را به کار ببرند، در غیر این صورت به سادگی از رقابت حذف خواهند شد. فریلنسرها برای کار خود سرمایه گذاری می کنند تا خودشان را در کاری که انجام می دهند به خوبی نشان دهند.

باور غلط : چون واسطه ای بین مشتری و فریلنسر وجود ندارد، پس  مشتری قادر خواهد بود قیمت را کاهش دهد.
“این فرد برای خودش کار می کند، بنابراین فکر می کنم قادر خواهد بود قیمت طراحی وب سایت من را کاهش دهد، فقط به این خاطر که او برای یک شرکت بزرگ کار نمی کند ”

واقعیت : فریلنسرها با خوشحالی بر روی قیمت یک پروژه در مقایسه با هزینه های استاندارد خود مذاکره می کنند، اما آنها به مشتری اجازه نمی دهند که قیمت ها را پایین بیاورد. شما باید با یک فریلنسر با احترام کامل برخورد کنید و در صورتی که کار با کیفیت به شما ارائه داد، هزینه ها را به صورت کامل پرداخت کنید. این کار باعث می شود تا یک رابطه خوب و دوستانه بین شما و فریلنسر ایجاد شود.

پونیشا

Tags:

ارسال نظر