۶ نکته ی حساس که در طراحی وبسایت شما ممکن است فراموش شود

بهمن ۸, ۱۳۹۵
6  نکته ی حساس که در طراحی وبسایت شما ممکن است فراموش شود

شما به عنوان یک صاحب کسب وکار , شاید به این نتجه رسیده باشید که وبسایت شما انتظاری که از آن داشته اید را براورده نکرده است .
شاید شما احساس می کنید که همه چیز سر جای خود قرار دارد  , در عین حال بازخورد مناسبی از مخاطبانتان ندارید ؟
این مسئله می تواند بخاطر یکسری مسائل حیاتی باشد که در طراحی سایت شما فراموش شده است, که اضافه کردن آنها و تنظیم درست آنها میتواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد .
شما بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چه المانهایی را در وبسایت تان کار کنید تا بتوانید یک وب سایت حرفه ای و با طراحی مدرن و البته موفق داشته باشید .

۱- طراحی وبسایت مختص به برند و نوع فعالیت شما

وبسایت شما باید مانند آینه کسب وکار شما را به مخاطبان شما نمایش دهد . فقط نمایش دادن محصولات و خدماتتان در یک صفحه نمیتواند مخاطب را متقاعد کند که شما را به سایر رقبا ترجیح بدهد چرا که وبسایت شما منعکس کننده فرهنگ و تفکر حاکم بر شرکت وکسب و کار شماست .
سایت شما باید جذاب باشد به طوری که در ذهن مخاطب ماندگار شود .
محتوای شما باید با ظرافت انتخاب شود و بتواند داستان نهفته در کسب وکار شما را بازتاب دهد.
پس از طراح گرافیک خود بخواهید از سایت های مشابه کپی برداری نکند و طراحی منحصر به فردی برایتان انجام دهد .
* سعی کنید از انیمیشن های کوتاه و سبک برای معرفی کسب و کارتان استفاده کنید .
* از المانهای تعاملی با کاربر مانند نوتیفیکیشن  استفاده کنید .
* سعی کنید از تصاویر زمینه گویا وحتی متحرک بهره ببرید .

۲- داشتن روند منظم در طراحی ویژگی های ui   وux

طراحی صفحات وبسایت شما باید از یک ساختار و روند مشخص پیروی کند . به عنوان مثال اگر قرار است وبسایت شما از الگوی فلت پیروی کند باید طبق استاندارد های فلت طراحی شود , اگر شما قسمتی از صفحه را فلت کار کنید و در  قسمت دیگری از الگوی متفاوتی پیروی کنید مطمئنا طراحی شما موفق نخواهد بود .

۳- دعوت کردن از کاربر برای فعالیت در سایت توسط نشانه ها

یکی از مهمترین نشانه های یک طراحی بد و غیر حرفه ای اصطلاحا طراحی ساکن است . یعنی شما باید در سایتتان برای مخاطب  ایجادانگیزه کنید تا از امکانات وبسایت شما استفاده کند . صرفا اینکه شما یک صفحه را به کاربر نمایش دهید نمی تواند شما را به موفقیت برساند , بلکه مخاطب باید مشتاق شود به دفعات به وبسایت شما سر بزند و خود را عضوی از مجموعه شما بداند .

۴- کمک کردن به مخاطب در دسترسی سریع به محتوای مورد نیاز

وبسایت شما باید بتواند مخاطب را در رسیدن به هدف یاری کنید به طوری که مخاطب پس از ورود به سایت شما دچار سرگیجه نشود و بتواند در سریعترین  زمان محصول یا محتوای مورد نظر را بیابد.
یک باکس جستجو در تمامی محتواهای سایت شما میتواند خیال کاربر را راحت کند , البته باید به این نکته توجه کنید که نتایج جستجو باید بر اساس  فیلتر های مختلف نمایش داده شود تا بهترین نتیجه را به کاربر برساند .

۵- سرعت و بهینه بودن  وبسایت

یک وبسایت موفق باید بسیار سریع لود شود به طوری که نیاز مخاطبانی که دارای سرعت اینترنت پایینی هستند را رفع کند , علاوه بر آن وبسایت شما باید از لحاظ بهینه بودن دارای نمره قابل  قبولی باشد .
سرعت وبسایت وبهینه بودن علاوه بر تاثیر مثبت بر مخاطبان شما , شما را در موتور های جستجو نیز به نتیجه خواهد رساند .

۶- رسپانسیو بودن وبسایت

طراحی هایی که امروزه انجام می شود غالبا رسپانسیو می باشد , اما نکته ای که باید به آن توجه داشت نحوه قرارگیری المانها در حالت رسپانسیو می باشد .
شاید برای آنالیز وبسایت شما فقط رسپانسیو بودن وبسایتتان کافی باشد در حالی که برای مخاطب مهم است که بتواند در حالت رسپانسیو از تمامی قسمت های وبسایت شما بدون مشکل استفاده کند .

در پایان ذکر این نکته الزامی است که شما باید به عنوان صاحب کسب وکار روی وبسایتتان حساسیت بالایی داشته باشید چراکه یک وبسایت غیر حرفه ای و نامرتب علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی روی کسب وکار شما ندارد می تواند به کسب کار شما نیز لطمه بزند .

 

Tags: , , ,

ارسال نظر