بازاریابی شبکه های اجتماعی

بهمن ۳, ۱۳۸۹

در دنیای امروز اگر حتی از کودک ۱۰ ساله ای بپرسید که شبکه اجتماعی چیست به خوبی می تواند آن را برای تان توصیف کنید. حتی ممکن است نامی از محیط هایی مثل Flicker، Facebook، Youtube، Twitter و … نیز ببرد که همگی مثال هایی از شبکه های اجتماعی مختلف هستند، که طی چند سال اخیر به پدیده ای اینترنتی تبدیل شده اند.

شبکه های اجتماعی، گروهی از مردم هستند که از طریق نوعی اتصال با یکدیگر در ارتباط هستند. آنچه سبب شده است شبکه اجتماعی را به عنوان پدیده معرفی کنیم، سرعت پذیرش آن از سوی مردم است. استفاده از ارتباطی که توسط این شبکه های اجتماعی در دسترس همه قرار گرفته، مسبب چنین رشد سریعی در رسانه های اجتماعی بوده است.

فهرست کوتاهی از برخی شبکه های اجتماعی

نوع شبکه اجتماعی: Wiki ها
توصیف: Wiki ها چند سایت همکار هستند. ایده ای که در پس Wiki وجود دارد این است که هر کسی که به سایت دسترسی پیدا کرد در صورت تمایل بتواند هر صفحه ای از آن را تغییر دهد یا چیزی به آن اضافه کند.
نمونه ها: Wikipedia، Wikimapia، Wikimedia

نوع شبکه اجتماعی: شبکه های اجتماعی
توصیف: گروهی از مردم که به واسطه برخی دیدگاه های مشترک با یکدیگر گره خورده اند. این دیدگاه می تواند هر چیزی باشد از مطالعات گرفته تا آموزش و پرورش تا غذا تا اخبار و یا هر موضوع دیگر که بتوان تصور کرد.
نمونه ها: Facebook، Myspace، Forums

نوع شبکه اجتماعی: برنامه های کاربردی شرکت و حضور
توصیف: برنامه های کاربردی چیزی شبیه بلاگ های کوچک هستند. این سایت ها به کاربران خود اجازه می دهند تا با هر جا که خواستند ارتباط برقرار کنند و از سرویس های آن ها استفاده کنند. گفتگوهایی که در این سایت ها صورت می گیرد ممکن است از مسایل خیلی مهم باشد تا مسایل خیلی عادی و معمولی.
نمونه ها: Twitter، Jaiku، Pownce

از این رو شبکه های اجتماعی به معنای سرویس هایی هستند که برای شما امکان انتشار و یا توزیع محتوای مورد نظر را فراهم می کنند. بهینه سازی شبکه های اجتماعی در رابطه با استفاده از شبکه های اجتماعی برای انتشار اخبار مربوط به وب سایت تان می باشد. ما با شرکت در عملیات بهینه سازی شبکه های اجتماعی، در این شبکه ها شرکت می کنیم و می توانیم محتوایی را که در این شبکه ها به اشتراک گذاشته ایم را تنظیم کنیم. به واسطه این مشارکت و بهینه سازی میزان ترافیک سایت شما افزایش خواهد یافت.

Tags: , ,

ارسال نظر