فاکتورهای مرتبط با لینک که توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرد

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
فاکتورهای مرتبط با لینک که توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرد

حالا سوال اینجاست که موتور های جستجو چگونه ارزش ی را به لینک ها اختصاص میدهند؟ برای پاس  به این سوال، باید عناصر فردی لینک را مورد کاوش قرار دهیم و نگاهی به نحوه ارزیابی موتورهای جستجو بیندازیم. ما به طور کامل معیارهایی که موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میدهند را نمیشناسیم، اما از طریق تجزیه و تحلیل اپلیشکشن های الگو، سال ها تجربه و تست و بررسی موارد میتوانیم فرضیه های هوشمندانه ای در مورد لینک و تاثیرات آن بر روی سئو داشته باشیم. در ادامه فاکتورهای قابل توجه و ارزشمندی را مدنظر قرار خواهیم داد. این سیگنال ها توسط سئو کاران حرفه ای به هنگام ارزیابی ارزش لینک ها به کار میرود.

محبوبیت جهانی

هرچقدر سایتی محبوب تر و مهم تر باشد، لینک از آن سایت مهمتر خواهد بود. سایتی همچون ویکی پدیا هزاران لینک دارد که به آن اشاره کرده اند. این موضوع بدین معنی است که این سایت مهم و محبوب است. برای به دست اوردن اتوریتی و اعتماد در موتور های جستجو باید به سایر شرکای خود کمک کنید. هر چقدر محبوب تر باشید رتبه بهتری خواهید داشت.

محبوبیت محلی/ مربوط به یک موضوع خاص

مفهوم محبوبیت محلی برای اولین بار توسط موتور جستجویTeoma  مورد استفاده قرار گرفت. این مفهوم بیان می کند لینکی از سایت هایی که در جامعه ای با موضوع خاص فعالیت می کنند بسیار مهم تر از لینک هایی است که از سایت هایی با موضوع عمومی به دست می آید. به عنوان مثال اگر سایتی خانه های مخصوص سگ ها را به فروش می رساند لینکی از جامعه حامیان سگ ها می تواند برای آن بسیار مهم باشد.

 

انکر تکست

یکی از قوی ترین و قدرتمندترین سیگنال هایی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی از آن استفاده می کنند انکر تکست است. اگر ده ها لینک به صفحه ای اشاره کرده اند که کلمه کلیدی مناسبی دارد، آن صفحه رتبه خوبی خواهد داشت.

رتبه اعتماد

تعجبی ندارد که اینترنت در برگیرنده حجم وسیعی از اس پم هاس ت. برخی تخمین زده اند که بیش از ۶۰ درصد صفحات وب اسپم است. برای اینکه بتوان از شر محتوای نامرتبط خلاص شد، موتورهای جستجو از سیستم هایی برای اندازه گیری و سنجش اعتماد استفاده می کنند که بیشتر این ها بر پایه نمودار لینک هاست. به دست آوردن لینک از دامنه هایی با اعتماد بالا می تواند باعث افزایش این معیار نمره دهی شود. دانش  گاه ها، وب سایت های دولتی و سایت سازمان های غیر انتفاعی نمونه ای از دامنه هایی با اعتماد بالا هستند.

همسایگی لینک ها

لینک های اسپم معمولا به هر دو مسیر می روند. سایت هایی که به موارد اسپم لینک می دهند به احتمال زیاد خودشان نیز اسپم هستند و اغلب سایت های اسپم زیادی به آن ها لینک داده اند. موتورهای جستجو با نگاه کردن به این لینک ها میتوانند همسایگی لینک ها را که در سایت شما وجود دارد درک نمایند. به همین خاطر باید سایت هایی که به آن ها لینک می دهید را با دقت انتخاب کنید و در برابر سایت هایی که می خواهند از شما لینک به دست آورند محتاط باشید.

تازگی لینک ها

سیگنال های مرتبط با لینک پس از مدتی رو به زوال میروند. سایت هایی که محبوب بوده اند با افت روبرو میشوند و نمیتوانند لینک های جدیدی به دست آورند. به همین خاطر باید در طول دوره های زمانی مختلف به دست آوردن لینک از سایت های معتبر ادامه پیدا کند. موتورهای جستجو از تازگی لینک ها برای ق اوت در مورد محبوب بودن و مرتبط بودن محتوا استفاده می کنند.

 

اشتراک در رسانه های اجتماعی

در چند سال اخیر شاهد رشد بی سابقه ای از انتشار و به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک، توییتر و گوگل پلاس بوده ایم. اگرچه موتورهای جستجو با لینک ها به اشتراک گذاشته در رسانه های اجتماعی رفتار متفاوتی نسبت به سایر لینک ها دارند اما باز هم به آن دقت می کنند. بحث زیادی میان متخصصان موتورهای جستجو در مورد این موضوع وجود دارد اما اهمیت رسانه های اجتماعی قابل انکار نیست.

Tags: , , , , , , , , ,

ارسال نظر