نقاط ضعف و قوت در طراحی سایت استاتیک

فروردین ۵, ۱۳۹۱
نقاط ضعف و قوت در طراحی سایت استاتیک

طراحی وب سایت استاتیک، سایت هایی هستند که همانطور که از عنوان آن پیداست بطور ثابت بوده و شامل چند صفحه محدود با محتوای متنی و تصویری ثابتی می باشند. یعنی وب سایت های استاتیک (ایستا-ثابت) شامل چند صفحه ثابت بوده و قابلیت تعامل و انجام امور اتوماتیک مانند ثبت نام اعضا ، نظرسنجی و… را ندارد و صرفا چند صفحه به منظور اطلاع رسانی در مورد وب سایت می باشد.

طراحی سایت و ساختن سایت به روش استاتیک (ایستا) متاسفانه معمولا برای شخصیت های مطرح یا شرکت خاصی در نظر گرفته می شود که در طولانی مدت هم به روز رسانی نمی شوند و این خود باعث بی ارزش کردن وب سایت می شود.

نقات ضعف و قوت در طراحی سایت استاتیک

ویژگی های اصلی وب سایت استاتیک عبارتند از:

  • طراحی آسان، برای طراحی سایت های استاتیک تخصص خاصی لازم نیست.
  • هزینه بسیار پایین طراحی سایت به این روش، زیرا فقط نیاز به هاست و دامنه دارد!
  • نیاز به فضای هاست پایین تر و طبعا هزینه هاست پایین تر نسبت به سایت های دیگر…

در ادامه می پردازیم به نقاط ضعف:

  • دارای تعداد صفحات محدود! غالبا تعداد صفحات این نوع سایت ها بین ۵ الی ۱۰ صفحه است که البته می تواند بیشتر هم باشد اما تغییر تعداد آنها به سختی صورت می گیرد.
  • امروزه یکی از مهم ترین فاکتورهای موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو، به روز رسانی سایت می باشد که متاسفانه در سایت های استاتیک این کار به هیچ عنوان انجام نمی گیرد!
  • از ارزش و سئوی پایین برخوردار هستند، چراکه مثلا تعداد ۱۰ صفحه به صورت ثابت هیچگونه فعالیتی در وب محسوب نشده و جزء وب سایت هایی که حتی ترافیک پایین تری دارند نیستند…

نقات ضعف و قوت در طراحی سایت استاتیک

و اما در مقابل: طراحی سایت دینامیک امروزه بسیار محبوب شده اند. تنها با انتخاب چند گزینه توسط کاربران صفحه ای که مورد نظر وی بوده است، ساخته می شود. این گونه صفحات به کاربران توانایی دسترسی سریع به حجم عظیمی از اطلاعات و به مدیران سایت ها سرعت و سادگی به روز رسانی اطلاعات را هدیه می کنند زیرا تنها اطلاعات پایگاه داده به روز رسانی می شود، نه صدها صفحه دیگر!


مقاله پیشنهادی: طراحی سایتهای داینامیک و مزیتهای آن

Tags:

ارسال نظر