پیج آتوریتی (Page Authority ) چیست؟ و چگونه آن را افزایش دهیم؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶
پیج آتوریتی (Page Authority  ) چیست؟ و چگونه آن را افزایش دهیم؟

page authority

Page Authority  چیست؟

پیج آتوریتی نمره ای است که از طرف سایت moz.com  طراحی شده است که پیش بینی میکند که یک صفحه خاص در موتور های جست جو گر چه امتیازی دارد. امتیازات رتبه بندی از ۱ تا ۱۰۰ است , هر چه عدد به ۱۰۰ نزدیک تر باشد، نشان دهنده قدرت بیشتر دامنه و صفحه در موتور های جستجو گر است.

پیج آتوریتی بر اساس شاخص های سایت moz.com است. عوامل تاثیر گذار بر بهبود آتوریتی میتواند یکی از موارد زیر باشد .

  1. تعداد لینک
  2. MozRank
  3. MozTrust
  4. و ده عوامل دیگر

نحوه رتبه بندی Page Authority  چگونه است؟

ما رتبه بندی صفحه را براساس ۱۰۰ نقطه با مقیاس لگاریتمی محاسبه می‌ کنیم. بنابراین ، پیشرفت از رتبه ۲۰ به ۳۰ خیلی راحت تر از پیشرفت از رتبه ۷۰ به ۸۰ است. ما به صورت دائم الگوریتم محاسبه رتبه بندی صفحه را بروز رسانی می ‌کنیم، به همین دلیل ممکن است شما در دفعات بعد رتبه ‌های متفاوتی برای سایت خود ببینید.

 domain authority

یک Page Authority   خوب چیست؟

به این دلیل که سنجش Page Authority   نسبی است همواره به بقیه ی رقبای شما هم بستگی دارد. موقع انجام تحقیقات در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام صفحات امکان دارد پروفایل های پیوند قوی تر یا مهم تر از دیگران داشته باشند. بخاطر اینکه این یک ابزار نسبی است, لزوما نمیشود رتبه بندی Page Authority   را خوب یا بد داد.

قدرت Page Authority بهتر است یا Domain Authority

چون که Page Authority پیش بینی رتبه بندی یک صفحه از سایت در نتایج جستجو است، در حالی که Domain Authority مقدار قدرت تمام دامنه‌ ها و زیر دامنه ‌ها است. برای این دو فاکتور ( Page Authority و Domain Authority) فاکتورهای MozRank و MozTrust یکسان هستند و یک الگوریتم محاسبه دارند.

 

قدرت Page Authority از کجا پیدا میشود؟

معیار های Page Authority از ده فاکتور سئو و بازاریابی آنلاین از سرتاسر وب گنجانده شده است.

شما برای سنجیدن Page Authority خود میتوانید از سایت Open Site Explorer و یا نوار ابزار MozBar  به صورت رایگان استفاده نمایید. شرکت moz همه معیار های سنجیدن Page Authority را در ابزاری بنام Mozscape API گنجانده است.

 

چگونه Page Authority را بهبود دهیم و آن را افزایش دهیم؟

  1. افزایش بک لینک های صفحه

شما میتوانید از طریق بک لینک سازی Page Authority خود را افزایش دهید . اگر یک صفحه تعداد زیادی بک لینک از سایت های دیگر داشته باشد ، پیامی مثبت است برای موتور های جستجو مانند گوگل . گوگل بیشتر از قبل شروع می کند به اعتماد کردن به صفحه شما چون خیلی از سایت ها به محتوای صفحه شما اطمینان کردند . ( به صفحه بک لینک دادند )

  1. بهینه سازی لینک های درون سایتی

لینک های دورن سایتی یا داخلی در افزایش Page Authority تاثیر زیادی دارند . اگرچه ترافیکی که از یک لینک داخلی با پیج رنک پایین دریافت میکنید خیلی مهم نیست ولی اینکار بهتر از کاری نکردن است . سعی کنید در صفحه هایی با اهمیت بالا مانند صفحه اصلی و … لینک داخلی درست کنید .

Tags: , , , , , , , ,

ارسال نظر